Apie VDU FirstClass

Vytauto Didžiojo universitete bendruomenės komunikavimui ir informacijos skleidimui naudojama grupinio darbo sistema OpenText FirstClass. VDU FirstClass yra užregistruota apie 15000 naudotojų - studentų, dėstytojų, absolventų. Veikia apie 3000 tarnybinių (informacinių, diskusijų, nuotolinio mokymo) konferencijų, kurias pagal nustatytas teises mato atatinkamų fakultetų bei kursų studentai, padalinių darbuotojai. VDU FirstClass naudotojai paprastai naudojasi FirstClass kliento programa.

    Be FirstClass kliento programų (Windows, Linux, Mac OSX, iPhone, iPad, Blackberry, Android operacijų sistemoms), galima naudotis ir standartinėmis WWW naršklėmis, POP3 ir IMAP4 pašto programomis. Prie sistemos galima jungtis adresais:

  • fcp://fc.vdu.lt - Windows, Mac OSX, Linux sistemose FirstClass kliento programomis
  • http://fcws.vdu.lt - iPhone, iPad, Android, Blackberry mobilių įrenginių kliento programomis FirstClass Go
  • https://fcws.vdu.lt - standartinėmis naršyklėmis iš personalinių kompiuterių
  • http://fc.vdu.lt - standartinėmis naršyklėmis iš personalinių kompiuterių (senoji WWW FirstClass sąsaja)
  • http://mobile.vdu.lt - mobilių telefonų naršyklėmis. Tai labai supaprastinta naudotojo sąsaja mažiems ekranams
  • http://fcim.vdu.lt - neregiams skirta sąsaja, tinkama ekrano skaitymo (screen reader) programoms
  • fcss.vdu.lt - asmeninių kalendorių ir adresų knygučių sinchronizavimo su mobiliais įrenginiais serverio adresas.

FirstClass naudotojų katalogo pagrindu formuojamas LDAP serveris, kurio pagalba prisijungimo vardas ir slaptažodis naudojamas autentifikuotam darbui su skaityklos kompiuteriais,prisijungimui prie Universiteto bevielio tinklo Eduroam (Wi-Fi) zonose, autentifikuotiems priėjimams prie Studentų savitarnos portalo, Dėstytojų portalo, Moodle serverio, IT pagalbos paslaugos.

Kiekvienas naudotojas turi galimybę sukurti savo asmeninius tinklapius su šiuolaikinėm paslaugom (blog, podcast ir pan.), kuriuos galima pasiekti per FirstClass vartotojų katalogą. FirstClass leidžia vartotojams labai lengvai skelbti informaciją WWW - arba paprasčiausiai parašant pranešimą į konferenciją arba įkeliant HTML failus į specialią sritį. Naudotojai asmeninius FirstClass ir subendrintus kalendorius ir adresų knygutes gali sinchronizuoti su savo mobiliais įrenginiais.

Jei norite pilnai išnaudoti FirstClass galimybes, įdiekite FirstClass kliento programą.

Skirkite kelias minutes ir peržiūrėkite trumpas (angl., liet 1-2 min.) video pamokėles, parodančias kaip atlikti reikalingiausius veiksmus su FirstClass. Susipažinkite su naująja FirstClass 12 versijos naudotojo sąsaja .

Bet kokiais klausimais prašome kreiptis į administratorių.